logo

V sobotu se konala zabíjačka u Počepických spojená s potápěním a předvedením produktů Italské firmy Dive system a polského Tecline. David seznámil přítomné s horkou novinkou potápěčského počítače IDIVE PRO a IDIVE TECH. Je to nový produkt se širokým spektrem použití.                             (Pokračování textu…)

Pokus o test světel od dvou výrobců. Hodnocení si může udělat každý. (Pokračování textu…)

Zde je článek v souboru pdf od Jájiny. Po kliknutí na odkaz ELBA

Je brzo ráno a já se probouzím plný nadšení, očekávání a radosti. Je to tady, Egypt, země stejná, ale přitom pokaždé jiná. Když přiletím, užívám si první tajemný nádech, nádech plný očekávání, nádech, který plní moje sny. (Pokračování textu…)

Po změnách termínů i místa jsme v sobotu vyrazili na Výkleky, kde měla být viditelnost větší než na Heřmanicích. Ráno jsem vyrazil přes Žamberk, kde jsem nabral kluky a pokračovali jsme do Lanškrouna. Tam na nás čekal Milda. Doladili se poslední chybějící části konfigurací a po naložení do auta jsme vyrazili směr Výkleky. Kolem deváté jsme zastavili na čerpačce asi 15 km od Výklek. Ranní káva, klobása nebo uzený bok, no prostě, kdo měl na co chuť, ještě nakoupit slovenský sýr a už pokračujeme. (Pokračování textu…)

Je to taková typická potápěčská idyla střežená před globální klimatickou neurózou pevnou střechou krytého bazénu. Každý něco přinesl a nechal rozpustit ve vykachlíčkované lázni. Někdo trousí egyptský písek, jiný ještě zkouší naklíčit v kapsách žaketu lisované parožnatkové řasy z podzimního Sence. Idyla! Snad jenom jedna věc ruší harmonický vjem: Odněkud zní melodie klapkobřinkostroje, bazénovou vlhkost s lačností saje papírová čistonosoplena, skupina myslivířů s radostí vstřebává nové dojmy u znovudechu ačkoli na letošníku už dávno obrozencům odzvonil požehnaný rok 2008…Vždyť to říkám, skoro idyla… (Pokračování textu…)
Začátkem února jsme se rozhodli že si uděláme potápěčsko-odpočinkovou dovolenou v Hurghadě. Jak jsme se přesvědčily zima je nejlepší období pro navštívení této lokality. Je zde málo turistů teploty se pohybují mezi 20-25 stupni celsia a voda má příjemných 22. My jsme se potápěli s potápěčským centrem Lighthouse a navzdory tomu že se jedná o Hurghadu, tak jsme viděly téměř většinu klenotů, které může Rudé moře nabídnout. Pokusím se teď popsat několik krásných lokalit které jsme navštívily, ale počítejte s tím že jejich druhové bohatství je mnohem vetší než ten zlomek o kterém se zmiím.

(Pokračování textu…)

(Pokračování textu…)