EGYPT – Brothers Islands

Připravujeme safari do Egypta – Brother Island v termínu 1.6.- 8.6. 2014

Cena safari: 27.300,-Kč + vstup do rezervace

Ceny se mohou změnit dle výše palivových příplatků či větších kursových výkyvech.

 Cena zahrnuje:

• Týdenní pobyt na lodi pro potápěče – (7 nocí a 6 potápěcích dnů, loď vyjíždí na moře v pondělí ráno,případně za 20 Euro na osobu již po příletu – pokud to dovolí kapitanát)

• Letenka s letištními taxami a palivovým příplatkem

• Plnou penzi, moučník a ovoce a nealkoholické nápoje po dobu pobytu (cola,fanta, sprite, voda, čaj, káva)

• Neomezené potápění (foukání vzduch) – na ostrovech max. tři ponory za den z důvodu zákazu nočního potápění (pouze do 17 hodin)

• Zapůjčení zátěže, potápěčské láhve 12l a 14l DIN (za příplatek 30 Euro na týden), 3x dvojče 12l s manifoldem ( za příplatek 60 euro na týden)

• Český a Egyptský průvodce

• Transfer z Hurghády na loď

• Zákonné pojištění CK proti úpadku

 

Cena nezahrnuje:

Vízum 15 USD – platí se na letišti při příletu (nejlépe u okénka Exchange, v příletové hale po vstupu nalevo)

• Pojištění – cestovní a potápěčské a individuální pojištění storna zájezdu

Bakšíšné 30 EURO

• Potápění s nitroxem pro certifikované – 5 Euro za láhev a nebo 30 Euro za týden ( fouká se pokud dovolí počasí, časové rozložení mezi ponory, plánovaná hloubka ponoru atd…,max 32 EAN)

– Případné dodělání zvyšovacích kurzu AOWD nebo absolvování kurzu EANX – Nitrox basic a EANX – Nitrox Adwanced za výhodné ceny

• Vstup do národního parku: Brothers Islands 65 Euro

 

Nezapomenout:

• 1x kopii pasu (na A4) pro nezbytná povolení k vyplutí lodi

• kopii potápěčské licence

• kopie potápěčského pojištění – doporučujeme DAN, případně pro Vás rádi zajistíme za 58,-Kč/den ( kryje potápění do 40 m resp. dle licence)

• pokud se chystáte na noční ponory mimo ostrovy – nezbytnou součástí výstroje dvě lampy a jedno poziční světlo (stroboskop či chemickou tyčku – lze dokoupit na lodi)

• dekobojka – lze dokoupit na lodi

 Přibližný itinerář v případě, kdy se vyjíždí z Marsa Alamu ( v případě, že loď bude přistavena v Hurgadě, pak vypluti z Burgasy, poslední slovo na lodi má samozřejmě kapitán spolu s počasím J):

Po příletu do Hurghady, kde nás čeká průvodce, který od všech vybere kopie potápěčských licencí a pasů, nasedneme do klimatizovaného autobusu a pojedeme do přístavu Marsa Galeb (případně Marsa Alam). Tento nejmodernější přístav v Egyptě je vzdálen 230km od Hurghady a jen pár kilometrů od letiště u Marsa Alamu. Po nalodění a nachystání věcí na potápění čekáme do druhého dne navyplutí.

 1. den: Ráno po snídani a vyřízení nezbytných formalit vyplouváme mezi 9 – 10 hodinou. První ponor se většinou uskutečňuje na Sharm Mubarak nebo SharmSouna. Obě tyto lokality slouží na vyvažovací ponory v malé hloubce s písčitým dnem. Abu Dabab č. 3. Na této lokalitě se z pravidla provádíodpolední a noční ponor. Můžete zde potkat například hejna klipek, bodloků,napoleona i karetu pravou.V noci okolo 23 hodiny vyplouváme směremna Brothers, kde budeme kolem 5 hodiny ráno.

2. den: Big Brother – Velký bratr je naším útočištěm na celý první den potápění.Je vzdálen asi 80km od pevniny směrem na východ a patří k několikapodmořským rezervacím ve vodách Egypta. Ostrov elipsovitého tvaru je asi300metrů velký a jeho obliba u potápěčů stále stoupá. Na ostrově se nacházípřes sto let starý maják, který zde postavili Angličané jako výstrahu aorientační bod všem okolo plujícím lodím. Každý potápěč si zde přijde nasvé. Krásné stěny z východní i západní strany jsou porostlé měkkýmia tvrdými kor&aacute ;ly, líbit se vám budou také ponory na vracích ležících naseverní straně, které připomínají lodní katastrofy. Větší Numibie stojí nalodním šroubu v hloubce 80metrů a její dno je opřeno téměř strmě vzhůru dohloubky 12metrů. Druhý vrak se potopil za bouřky, když se snažil přistát u břehůVelkého bratra. Leží na trupu na písčitém dně v hloubce od 65 do 35metrů.Oba vraky jsou při větším proudu těžko dostupné. Většina ponorů se provádív proudech, často můžete spatřit hejna tuňáků, kranasů, barakud, želv ažraloky jako například černolemé, bělocípé, kladivouny, liščí, hedvábné adlouhoploutvé. Právě na poslední dva jmenované je zdí na toto souostroví velké množství potápěčů zabývajících se fotografováním pod vodou, jelikož jejich výskyt mezi kotvícími loděmi je téměř sto procentní.

3. – 4.den: Asi 1,5 kilometrů jižně vzdálený ostrov Small Brother – Malý bratr patří také k perlám Rudého moře. Je podstatně menší,podobný svým tvarem Velkému bratru a na jeho pustém břehu je jen pár kamennýchhromádek. Stěny ostrova padají strmě do hloubek, výjimkou je malé platíčko najižní straně. Všechny stěny jsou krásně porostlé měkkými i tvrdýmikorály. Na ranním proudovém ponoru na jihovýchodní straně je častý výskyt žraloků černolemých, kladivounů a při štěstí i mant atlantských. V průběhuponoru směrem ke kotvišti pozorujete barakudy, velké tuňáky a ob čas žralokališčího – mlatce. Na jižní straně pod kotvícími loděmi padá stěnapozvolněji a je bohatě porostlá sasankami. Zde pozorujete čistící sebarakudy, karety a zvědavé lulanky. Na jihozápadní straně probíhají odpoledníponory ve stejném duchu.Po 2 – 3 dnech setrvání na Brother – těchto překrásných lokalitách s nádhernou faunou, flórou a viditelností odplouváme na útes Elphistone.

5. den: Elphistone – je nejkrásnějším útesem střední části Rudého moře v Egyptských vodách a stihneme zde 3 denní ponory. Je vzdálen asi 10 km na volném moři. Je300metrů dlouhý a jeho stěny padají strmě do hloubky okolo 80 100 metrů. Jen naseverozápadní a jihozápadní straně se nachází plata padající z hloubky20metrů postupně do 50metrů. Právě tato dvě plata jsou nejvíce navštěvovánavelkými rybami jako jsou kranasové, siby, žraloci, barakudy a manty. Přiněkolika ponorech na platech jsme ve větších hloubkách pozorovali hejna žralokůčítající přes 10 jedinců. Většinou žraloky bělocípé, ernolemé, kladivouny astatné ale plaché žraloky bělokrajné. Stejně jako na ponorech na Bratrech i zdesi začátečník během potápění na stěnách v malých hloubkách může přijít nasvé a potkat například napoleony, murény, želvy, tuňáky, žraloky bělocípé a dlouhoploutvé.Stěny útesu v hloubkách do 10metrů jsou porostlé sasankami a korály.Abu Dabab číslo 5 – noční ponor. Lokalita je velmi jednoduchá s maximálníhloubkou 15metrů. Několik věží vystupujících z písčitého dna je nočním útočištěm mnoha druhů ryb a korýšů.

6. den: Poslední potápěcí den zahrnuje jen dva ponory. Ranní ponor začíná na Abu DababBar. Leží v těsné blízkosti hotelového komplexu v hloubce od 5 – 20metrů.Lokalita proslulá občasným pozorováním dugongů – kapustňáků nebolimořských krav, žijících trvale ve slané vodě. Není mnoho míst na světě, kdes trochou štěstí můžete ve volné přírodě tohoto savce potkat. Pokud bystedugonga nepotkali, můžete pozorovat na písčitém dně porostlém jen trávou kromějiného havýše, čtverzubce, trnuchy modrotečkované, karety obrovskés čističi a krásné rejnoky kytarové. Zvláště rejnok kytarový je unikátníparybou – tvor s hlavou rejnoka a žraločím tělem dorůstající až1,6metru. Poslední ponor tohoto 6ti denního safari je opět najedné ze dvou lokalit jako při prvním potápěcím dnu. Poobědě, usušení a zabalení věcí vyjíždíme kolem 14 hodiny do hoteluv Hurghadě. V hotelu máme večeři a podle odletu i snídani.

 7. den: Odlet domů : -)

Naše vlajková loď je speciálně vybavená pro rekreační i technické potápěče.”Martina I” byla dokončena v červnu 2007. Její kvalita, provedení interiéru a vybavení kajut vlastními koupelnami, klimatizací, ledničkou,osuškou, županem, větrákem, TV/ DVD a nitrox – membránovým systémem …ji řadí mezi nejluxusnější lodě Rudého moře.

Kdo má zájem ať se ozve na: info@octopus-rk.cz nebo mobil 776333052.

Pozn.: v případě výměny loděz technických důvodů bude přistavena loď stejné nebo podobné kvality

Technické údaje lodi MARTINA I:

• Klasifikace lodi: Loď 5*****

• Kapacita: 22 pasažérů +2 divemasters

• Rok dokončení: červen 2007, první safari 29. 9. 2007

• Délka: 31 m, Šířka: 8 m

• Motory:2 x Man 600 HP

• Generátory: 1 x 75 KW, 1x 60 KW Silent

• Odsolovací zařízení

• Voda:nádrž 15 tun

• Palivo:nádrž 16 tun nafty

• Navigace: GPS, radar, echosonda, kompas.

• Komunikace: Marine VHF, satelitní telefon

• Kyslík:3 láhve 50l, maska, první pomoc, oživovací přístroj SPIRETA

• Záchranné vybavení: 30 ks záchranných vest, 2 záchranné čluny každý pro 20osob.

• Čluny:2 zodiaky 5m pro 8 – 10 potápěčů s 3 motory Yamaha

• Dvalodní žebříky

Potápěčské vybavení:

• Nitrox – membrán systém, max EAN 32

– jen pro držitele karetNitrox diver – 30 euro na týden nebo 5 euro za láhev, plní se dle časovýchmožností mezi ponory a dle počasí….

• Kompresory: 3 x coltri sub

• Lahve: 14 ks hliníkových 12l DIN, 5 ks hliníkových 14l DIN (30 euro na týden ) ,

4 x dvojče 12 lhliník s manifoldem (60 euro za týden), 5 ks 12l s dvojventilem

• Možnostzapůjčení na lodi za poplatek potápěčské vybavení ( počítač, automatika,jacket)

Na lodi kompletní potápěčská výstroj pro případ nouze

• Nově od září 2008 nainstalována 50l 200bar heliová láhev

pro vyznavače trimixového potápění (vždy jen certifikované)

Kajuty:

12 prostorných dvoulůžkových kajut s vlastním příslušenstvím (sprchy/WC), minibarem,větrákem a prostorem na osobní věci včetně TV + DVD, Centrální klimatizace s vývody v každé kajutě.

Další sprcha/WC na palubě a venkovní sprchy na potápěčském platu.

K dispozici prostěradlo, povlečený polštář, peřina, pro zimovřivé teploučká deka, osuška, ručník na ruce, župan, fén.

Pro milovníkyspaní pod širým nebem doporučujeme spací pytel (peřiny se z hygienických důvodůnesmí vynášet na palubu) a čepici – jsou připraveny kvalitní matrace alehké deky.

Prostornýsalon s klimatizací, automat na horkou a studenou pitnou vodu,pressovač, Led Tv, DVD, knihy, filmy, společenské hry….

Výrobník ledu na pohodové večírky na druhé palubě za barem a kávovar na vzpamatování se po nich v salonu.

Posádka 10 osob:

kapitán Hatim, strojník, kuchař, pomocník kuchaře, obsluha salonu a 4 námořníci.

Arabský průvodce Ahmed – instruktor potápění

Česky mluvící průvodce – instruktor

Od 11. 5. 2014 i celé léto je plánován následující letový řád:

NEDĚLE – NEDĚLE

tam: QS 2518 PRAHA / 00:05 – 04:25/ Hurghada

zpět: QS 2519 Hurghada /05:25 – 10:00/ PRAHA

Sraz na letišti v sobotu večer ve 22:05 – odbavení a odlet z terminálu letiště Václava Havla (Ruzyně) – POVOLENO ZAVAZADLO max. 15 kg !

 Povoleno pouze 15 kg zavazadlo.

Pokud budete vy nebo někdo z vašich klientů požadovat nadváhu, tak za současných podmínek můžeme předem vyžádat 8 kg navíc v jednom zavazadle – tedy dohromady 23 kg (ani o kg více) a nebo další 8 kg zavazadlo ke stávajícímu povolenému 15 kg. Cena za tuto vyžádanou nadváhu na potápěčskou výstroj je až 1.500 Kč na oba směry dohromady nebo dalších 15 kg za 2500 Kč. Pozor, ale toto nemusí akceptovat přímo při odbavení před nástupem do letadla, pokud to nebylo vyžádáno… v případě překročení váhového limitu na letišti bude účtována jednotná sazba 750 Kč na jeden směr letu za každých započatých 8 kg nadváhy. Lze dokoupit extra sportovní bag do 15kg za 3000 Kč nebo do 32 kg za 6000 Kč na oba směry dohromady.

Maximální povolená váha zavazadla je 15 kg na osobu. V případě rodiny, kdy je možné váhy zavazadel sečíst dohromady, nesmí váha žádného zavazadla přesáhnout 32 kg.

Nejvyšší povolená hmotnost kabinového zavazadla s maximálními rozměry výška=délka 56 cm x šířka 45 cm x hloubka 25 cm( součet těchto rozměrů maximálně 115 cm ) je 5 kg. Povoleno pouze 1 příruční zavazadlo rong> Poplatek 750 Kč bude uplatněn také v případě neoznačeného příručního zavazadla zjištěného při nástupu do letadla.Veškeré cenné věci doporučujeme uložit do Vašeho příručního zavazadla. Podle mezinárodně platných bezpečnostních předpisů je přísně zakázáno mít během letecké přepravy u sebe nebo v kabinovém zavazadle jakékoliv nože, nůžky a veškeré nebezpečné předměty (bez ohledu na jejich velikost). Omezení platí také na množství tekutin a gelů, které máte u sebe nebo v příručním zavazadle.Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Všechna balení musí být umístěna v jednom průhledném uzavíratelném igelitovém sáčku o maximálním obsahu 1 litr na osobu. Tekutinami a gely se rozumí – voda, nápoje, krémy, pleťová mléka, oleje, parfémy, spreje, gely, tužidla, zubní pasta a veškeré další materiály obdobné konzistence.Omezení ohledně tekutin a gelů na palubě letadla se nevztahuje na věci uložené v odbaveném zavazadle a na zboží zakoupené po bezpečnostní kontrole nebo na palubě letadla. Předměty zakázané mít s sebou na palubu letadla si uložte do zavazadla, které předáte k odbavení do zavazadlového prostoru, jinak Vám budou předměty odebrány při bezpečnostní kontrole. Neoznačené kabinové zavazadlo zjištěné při nástupu do letadla bude zpoplatněno 750 Kč.

Dovolujeme si Vás upozornit, že od 26.6.2012 děti musí mít pro cesty do zahraničí pouze vlastní cestovní doklad.Tímto datem končí platnost všech provedených zápisů dětí do cestovních pasůrodičů.

Změna jména před odletem až 1.300Kč.

EGYPT zpřísnil své vstupní podmínky do země a striktně trvá na dodržení 6 ti měsíční lhůty platnosti pasu, a to ode dne návratu z Egypta.Cestující s tzv. rychlopasy, které se vydávají pouze na 6 měsíců, nebudou již v ČR odbaveni.

 

Zajištěno přes CK DIVETRAVEL.

Select your currency
CZK Česká koruna
EUR Euro